Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik

włącz . Opublikowano w Uncategorised.

3 października, w pierwszą sobotę miesiąca, odbyła się VI pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej do Łagiewnik.

jw zywy rozaniec logo 01 Naszą modlitwę rozpoczęliśmy w sanktuarium św. Jana Pawła II. Poprowadzili ją w wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, którzy ujmująco wezwali róże różańcowe do dzielenia się z młodymi skarbem, jakim jest dla nich modlitwa na różańcu, do uczenia jej młodzieży. Po modlitwie przy relikwiach świętego Papieża pielgrzymi przeżyli Drogę miłosierdzia przechodząc do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie o godz. 12.00 sprawowano Eucharystię pod przewodnictwem biskupa Jana Zająca.

 

Pielgrzymka miała miejsce w przeddzień rozpoczęcia Synodu Biskupów w Rzymie poświęconego tematyce rodziny. Jej hasłem były słowa: „Różaniec umacnia rodzinę”. Modliliśmy się w intencji wszystkich rodzin, a także w intencji biskupów zgromadzonych na Synodzie. Po Mszy św. adorowaliśmy Najśw. Sakrament. Rozważania poprowadziły dzieci należące do parafialnych kół różańcowych, napełniając nas optymizmem, że dzieło Żywego Różańca będzie trwać i się rozwijać. Liczymy, że i w naszej, morawickiej parafii przybywać będzie tych, którzy z różańcem idą przez życie.

 

Ks. Piotr Maroszek