Boże Ciało 2016 w naszej parafii.

bc16GZ

26. maja w uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej drogami naszej parafii wyruszyła uroczysta procesja Eucharystyczna. Po Mszy Świętej o godz.11 wyszliśmy na ulice Morawicy z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, żeby Jego błogosławieństwo  oraz moc mogły dotrzeć do każdego człowieka. Długi, modlitewny pochód wiernych prowadziły panie i dziewczęta w pięknych strojach krakowskich, niosące figury i obrazy. Za nimi szło kilkadziesiąt pociech prowadzonych przez rodziców, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopcy z dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne oraz Strażacy. Było to piękne świadectwo wiary w obecność Jezusa w tajemnicy Eucharystii pośród swego ludu. Przygotowane przez parafian cztery ołtarze symboliką nawiązywały do przeżywanego jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski oraz Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia Bożego. Kapłanom i wszystkim obecnym, za wspólną modlitwę z serca podziękował ks. Proboszcz Władysław Palmowski.

Na mocy słów Jezusa "To jest Ciało moje", "To jest Krew moja" podczas Mszy Świętej, chleb i wino przemieniają się w Ciało i Krew Boga Najwyższego, nie zmieniając swej widzialnej postaci. Ten niezwykły cud dokonuje się każdego dnia na ołtarzach całego świata.

Wiele razy w historii Kościoła Bóg dawał niedowierzającym dowody Swej rzeczywistej obecności w Eucharystii. Od ponad dwunastu wieków we włoskiej miejscowości Lanciano przechowywane są z wielką czcią dowody jednego z pierwszych cudów eucharystycznych. Podczas sprawowanej Mszy Świętej po konsekracji, hostia stała się Ciałem, a wino przemieniło się w żywą Krew- krzepnąc w pięć grudek. Dzisiaj również w naszej Ojczyźnie Pan Jezus znów mówi do nas ,,Nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”.

W Sokółce na hostii ukazały się cząstki Ciała. Po zbadaniu uznane zostały za tkankę ludzkiego mięśnia sercowego. W tym roku, w Legnicy stwierdzono w konsekrowanej hostii fragmenty ludzkiej tkanki mięśnia sercowego, będącego w stanie agonii.

Przykładów można by mnożyć. Niepewność jednak pozostanie, jeśli będziemy liczyć tylko na zewnętrzne dowody. Gdy ponownie zaufamy Bogu nasza bezinteresowna wiara dokona prawdziwego cudu w naszym sercu i w naszym życiu. Eucharystia jest Chlebem na drogę i spełnioną obietnicą ,,Nie bójcie się, ja jestem z Wami, aż do skończenia świata”.

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM ZAANGAŻOWNAYM W PRZYGOTOWANIE UROCZYSTOŚCI:

SŁUŻBIE LITURGICZNEJ,

PANI ORGANISTCE,

NIOSĄCYM FELETRONY,

DRUHOM Z OSP MORAWICA I BRZOSKWINIA,

RODZICOM I DZIECIOM SYPIĄCYM KWIATY,

WSZYSTKIM OBECNYM.

CIESZYMY SIĘ, ŻE BYŁO NAS TAK WIELE.